W dniach 24-25 stycznia, dziesięcioosobowa grupa młodzieży z Pracowni Teatralnej Pałacu Młodzieży, pod opieką p. Marcela Mroczka i Moniki Wilczyńskiej wzięła udział w międzynarodowym projekcie ? COLORS REVOLT.

Polsko-niemiecko-czeska wymiana młodzieży to ogrom nowych doświadczeń, wspaniałe chwile, dużo śmiechu i rozmów nie tylko w trzech językach! W trakcie pobytu młodzież przełamywała różne bariery, doświadczała, uczyła się nowych rzeczy, działała! Było kolorowo i przyjaźnie.
W programie poza działaniami, które miały na celu zintegrowanie grupy odbyły się warsztaty grafitti, które poprowadził lokalny artysta street art ? Max Welz, oraz wyprawa do Zamku Neuschwanstein, gdzie u podnóża góry młodzież tworzyła napis ?Colours Revolt?.
Uczestniczki i uczestnicy projektu na specjalnie przygotowanych ramach z przyczepioną pleksi zawłaszczyli sobie część przestrzeni, by pokazać przechodzącym turystom nie tylko swój ?kolorowy bunt?, ale również idee, które są ważne w ich codziennym życiu ? chęć samodoskonalenia, zdobycia niezależności, kryzys klimatyczny czy poszanowanie dla drugiego człowieka.

Udział w projekcie był wspaniałą przygodą zarówno dla młodzieży, jak i liderów! Do domów wróciliśmy pełni wrażeń z ostatnich dni. Było intensywnie, twórczo i przyjacielsko! Już nie możemy doczekać się kolejnych spotkań!

W marcu ? Szczecin i w maju ? Praga!

Spotkanie odbywało się w Jugendbildungsstätte Babenhausen /Bawaria.

WSPÓŁPRACA TRZECH PAŃSTW:

Niemcy ? @schwabische Jugendbildungsstätte Babenhausen
Polska ? Pałac Młodzieży ? Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie
Czechy ? Sieć Teatrów čojč Land Netzwerk / Praga
Projekt dofinansowany przez Deutsch-Polnisches Jugendwerk ? Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży