10 lat Polski w Unii Europejskiej - obchody w Szkole Podstawowej nr 2 w Chojnie

W dniu 07 maja 2014r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie odbyła się uroczystość z okazji obchodzonej rocznicy 10 lecia Polski w Unii Europejskiej. Była to znakomita okazja do prezentacji 18 letniej współpracy szkoły z partnerem niemieckim Astrid Lindgren Grundschule. Wspólnie zrealizowanych projektów oraz projektów unijnych w partnerstwie ze szkołami z Włoch, Węgier, Wielkiej Brytani itp.

Wsród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć Dyrektora Biura Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania - Pana Pawła Bartnika, który odniósł się do poczatków współpracy dwóch krajów Polska-Niemcy. Ważne dla mieszkańców Chojny były wspomnienia z poczatków realizacji projektu Chojna-Schwedt, podczas którego nauczyciele niemieccy nauczali języka niemieckiego w szkołach w Chojnie i odwtornie - nauczyciele polscy uczyli języka polskiego w szkołach w Schwedt.

 

poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | Al. Wojska Polskiego 184c/15, 71-256 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl