Euroregion Pomerania reprezentowany w biegu NCDC Business Race 2020

 

Czteroosobowa drużyna Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania wzięła udział w wirtualnej edycji NCDC Business Race.  Bieg Sztafet firmowych rozgrywany jest już od kilku lat i cieszy się ogromnym zainteresowaniem firm promujących aktywnego trybu życia. Okazało się, że w naszym Stowarzyszeniu coraz więcej osób uprawia bieganie, pływanie czy jazdę na rowerze. Stworzenie więc czteroosobowej drużyny nie było dla nas trudne.

Tegoroczny bieg miał się odbyć w czerwcu, jednak pandemia uniemożliwiła start w gronie wielu firm. Organizatorzy zdecydowali się wprowadzić formułę biegu wirtualnego. Każda drużyna zobowiązana była do przebiegnięcia dystansu  4 x 4 km w dniach od 21 do27 września br. Reprezentacja naszego Stowarzyszenia zdecydowała się wystartować 23 września na Jasnych Błoniach. Kapitanem drużyny był najdłużej biegający w naszej firmie Paweł Bartnik, pełniący jednocześnie funkcję dyrektora Biura SGPEP. W skład weszły także: Julia Leśniewska, Maria Peda i Iwona Kowalczyk. W wydarzeniu tym uczestniczyli wszyscy pracownicy biura, kibicując i dodając sił naszym biegaczom. By wydarzenie to miało wyjątkowy charakter, przygotowaliśmy zarówno dla drużyny biegowej jak i kibiców z biura koszulki startowe.

 

 

 

Bieg NDCD Business Race był dla naszej firmy sportową przygodą. Poczuliśmy się jak jeden zespół i staraliśmy się osiągnąć jak najlepszy wynik.

 

 

 

Bieg był dużą przyjemnością mamy jednak nadzieję, że w przyszłości uda nam się wystartować z innymi drużynami w  bezpośredniej rywalizacji.

 

 

Warto także podkreślić, że bieg miał charakter charytatywny. Podczas tegorocznej edycji zbierane były pieniądze na lek dla Dzielnego Kajtusia.

 

 

poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | ul. Podgórna 62/U1, 70-205 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl