Geoturystyka na pograniczu

W niewielkiej brandenburskiej miejscowości Stolzenhagen dobiega końca budowa hali wystawowej na potrzeby polsko-niemieckiej geoturystyki. W nowym obiekcie, zaprojektowanym na wzór lodowca, przedstawione zostaną nie tylko zebrane dotychczas eksponaty, ale i nowoczesne prezentacje multimedialne.

Wszystkie te działania realizowane są dzięki współpracy Stowarzyszenia "Ogród Geologiczny Stolzenhagen" z polskim partnerem – Gminą Trzcińsko-Zdrój w ramach projektu pt. "Wspólny projekt z wykorzystaniem potencjałów epoki lodowcowej dla geoturystyki w polsko-niemieckim geoparku "Kraina Polodowcowa nad Odrą". Wystawa w budynku młyna, budowa alei spacerowej i rekonstrukcja baszty w Trzcińsko- Zdroju oraz hala wystawowa w Stolzenhagen".
 
Z kolei w Trzcińsku-Zdroju zakończone zostały już wszystkie prace inwestycyjne, tzn. odrestaurowanie historycznego budynku młyna wraz z instalacją profesjonalnej wystawy geologicznej, renowacja baszty oraz budowa ścieżki edukacyjnej nt. głazów i geoparku. W ramach działań marketingowych nakręcony został również film promujący wspólny projekt i obu jego partnerów.
 
Gmina Trzcińsko-Zdrój pełni w tym projekcie rolę Partnera Wiodącego i to ona podpisała umowę o dofinansowanie, zgodnie z którą działania po polskiej i niemieckiej stronie zostaną dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w łącznej wysokości ponad 650 tys. euro.
 
 
poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | Al. Wojska Polskiego 184c/15, 71-256 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl