Inwestycja w Eberswalde prawie gotowa!

Niemiecka cześć projektu pn. „Wykorzystanie szans europejskich - zapewnienie innowacyjnego kształcenia poprzez inwestycje w infrastrukturę w Euroregionie POMERANIA” realizowana przez szkołę średnią Oberbarnimschule z Eberswalde dużymi krokami zbliża się do końca.
 
Projekt realizowany jest we współpracy z kołobrzeskim Zespołem Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich i polega na realizacji inwestycji po obu stronach granicy, które mają na celu poprawę infrastruktury kształcenia na obszarze Euroregionu Pomerania. Dzięki nim możliwym będzie kontynuowanie dalszej współpracy między partnerami w dziedzinie transgranicznego innowacyjnego kształcenia zawodowego na jeszcze wyższym niż dotychczas poziomie.
 
Podczas monitoringu realizacji projektu, który odbył się 16 maja br. Lead Partner zaprezentował nam postępy w prowadzeniu niemieckiej części inwestycji, która polega na dobudowie nowej części szkoły w celu polepszenia bazy dla polsko-niemieckich spotkań i realizacji przyszłych wspólnych projektów.
Do tej pory wszystkie prace realizowane są bardzo płynnie i nie ma większych opóźnień w realizacji tego działania. Niemiecki partner planuje udostępnić uczniom nowowybudowany obiekt od początku roku szkolnego 2013/2014, tj. od 5 sierpnia br.
Na przełomie sierpnia/ września 2013 roku obiekt zostanie uroczyście otwarty.
poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | ul. Podgórna 62/U1, 70-205 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl