Nad morzem powstaje Transgraniczne Centrum Edukacji Ekologicznej

Starostwo Powiatowe w Koszalinie w partnerstwie ze stowarzyszeniem E.I.C.H.E. e.V. z Eberswalde realizuje projekt pt. "Transgraniczna sieć na rzecz polsko-niemieckich działań informacyjnych, doradczych i edukacyjnych w zakresie powszechnego, zrównoważonego wykorzystania odnawialnych źródeł energii w Euroregionie Pomerania". W jego ramach w nadmorskiej miejscowości Sarbinowo (Gmina Mielno) powstaje obecnie Transgraniczne Centrum Edukacji Ekologicznej. Jego elementem będzie część dotycząca odnawialnych źródeł energii (OZE), wyposażona w nowoczesne, multimedialne urządzenia.
 
Transgraniczne Centrum Edukacji Ekologicznej będzie składało się z dwóch obiektów: przy ul. Leśnej (budynek biurowo-konferencyjno-wystawienniczy) oraz przy ul. Nadmorskiej (budynek noclegowy). Do jego głównych zadań będzie należało prowadzenie konsultacji na temat zrównoważonego wdrażania i wykorzystania odnawialnych źródeł energii z JST, przedsiębiorcami, zarządcami nieruchomości, jak również z osobami fizycznymi.Planowane jest również prowadzenie różnego rodzaju szkoleń i konferencji dotyczących OZE.
 
Otwarcie Centrum zaplanowane jest na przełom października i listopada tego roku.
poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | ul. Podgórna 62/U1, 70-205 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl