Nowoczesne nabrzeże w Gryfinie

Na ukończeniu jest już budowa śródmiejskiej części nabrzeża w Gryfinie, dofinansowana z Programu Interreg IV A w ramach polsko-niemieckiego projektu "Rozbudowa infrastruktur Centrum turystyki wodnej w Schwedt nad Odrą i budowa śródmiejskiej części Nabrzeża w Gryfinie w celu zintensyfikowania rozwoju transgranicznej turystyki wodnej".

Prace na nabrzeżu zostały wykonane już w ponad 80%, a ich planowe zakończenie powinno nastąpić latem. Gmina Gryfino (polski partner projektu) postawi na nabrzeżu również niewielki budynek, pełniący funckję bosmanatu. Jego budowa nastąpi jednak dopiero na przełomie 2013 i 2014 roku.

W ramach realizowanego projektu partnerzy planują także przygotowanie wspólnej koncepcji marketingowej, nakręcenie polsko-niemieckiego filmu promującego inwestycje po obu stronach granicy oraz zorganizowanie podróży studyjnej dla dziennikarzy, która odbędzie się 23 sierpnia br.

 

 

poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | ul. Podgórna 62/U1, 70-205 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl