Otwarcie Klasztoru Franciszkanów w Neubrandenburgu!

Realizacja projektu „Dwa miejsca z historią - przebudowa, remont i rozbudowa obiektu Bastei w Stargardzie Szczecińskim oraz tworzenie funkcji muzealnych w Klasztorze Franciszkanów w Neubrandenburgu oraz Bastei w Stargardzie Szczecińskim” dofinansowanego ze środków EFRR w ramach Programu Interreg IV A pomału dobiega końca.

13 czerwca br. w Stargardzie została uroczyście otwarta Basteja, a w niej multimedialna wystawa opowiadająca historię tego miasta. Na 10 września br. została zaplanowana w Neubrandenburgu uroczystość otwarcia nowo wyremontowanego Klasztoru Franciszkanów i stworzonej w nim stałej wystawy historycznej.
 
Zasadniczym celem projektu realizowanego od 2010 roku przez Gminę Miasto Stargard oraz miasto Neubrandenburg była przebudowa Bastei wraz z otoczeniem oraz przygotowanie wystaw w dwóch historycznych obiektach, w neubrandenburskim Klasztorze Franciszkanów oraz w stargardzkiej Bastei. Obie wystawy opowiadają o przeszłości partnerskich miast, w której było wiele punktów wspólnych, wiele tych samych „kamieni milowych”.
 
Wszystkich zainteresowanych historią regionu zapraszamy do odwiedzania nowych wystaw oraz do zapoznania się z muzealną opowieścią o dziejach obu tych miast!
poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | Al. Wojska Polskiego 184c/15, 71-256 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl