Plaża w Pełczycach zatopiona w śniegu

Gmina Pełczyce, korzystając z wydłużonej w tym sezonie jesiennej aury, zakończyła już zagospodarowywanie północnego brzegu jeziora Duży Pełcz. W ramach inwestycji powstała nowa plaża, boiska do gry w siatkówkę, obszerne miejsca do grillowania, toalety i natryski, jak i baza do karawaningu i pole namiotowe. Ponadto stworzona została infrastruktura na potrzeby turystyki wodnej: przystań wraz z hangarem, pomost stały i pływający. W trakcie realizacji jest jeszcze część projektu, obejmująca budowę drogi dojazdowej, jak również działania marketingowe, tj. opracowanie koncepcji pakietu weekendowego opartego na aktywnym wypoczynku oraz wydanie wspólnego, dwujęzycznego katalogu, przedstawiającego atrakcje partnerskich gmin. 

Inwestycja w Pełczycach jest realizowana wraz z Gminą Grammendorf w ramach polsko-niemieckiego projektu dofinansowanego ze środków Programu Interreg IV A w wysokości ponad 1,5 mln. euro pt. "Przystanie wraz z infrastrukturą towarzyszącą na szlakach wodnych w regionach Recknitz-Trebeltal (powiat Nordvorpommern) oraz gminie Pełczyce (woj. zachodniopomorskie), jak również rozbudowa schroniska młodzieżowego w gminie Grammendorf w Nehringen".
 
 
poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | ul. Podgórna 62/U1, 70-205 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl