Projekt młodzieżowy realizowany przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. S. Staszica w Kamieniu Pomorskim i placówkę z Kilonii.

W sobotę 21 września 2019 r. zakończył się kolejny już projekt polsko-niemieckiej wymiany młodzieży, realizowany przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. S. Staszica w Kamieniu Pomorskim  i placówkę z Kilonii. Dzięki ogromnej pracy i zaangażowaniu kadry z obu szkół oraz wsparciu finansowemu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, uczniowie z polskiej szkoły mogli wyjechać po raz trzeci do Niemiec, aby tam, wspólnie z koleżankami i kolegami z Kilonii uczyć się, gotować, bawić i zwiedzać.
 
 
 
Wcześniej, w maju, to oni byli gospodarzami dla grupy niemieckiej. Program wrześniowego spotkania był bardzo napięty i trwał od rana do wieczora. Zajęcia językowe, gotowanie i konsumpcja odbywały się w szkole, gry i zabawy integracyjne w schronisku młodzieżowym, które było również bazą noclegową. Udział w grze miejskiej był świetną formą poznawania miasta i integracji. W Akwarium Kilońskim uczniowie mieli okazję zobaczyć florę i faunę Morza Bałtyckiego oraz pokaz karmienia fok.
 
 
 
Wzięli także udział w wycieczce do Laboe, kąpieliska, w którym znajduje się miejsce pamięci,  poświęcone marynarzom poległym podczas I i II wojny światowej oraz stoi na wydmach autentyczny U-Boot, do którego można wejść. Wieczorem czekała ich rywalizacja podczas gry w kręgle. Wszystko to dokumentowała grupa uczniów, gdyż finalnym produktem obu spotkań - majowego w Polsce i wrześniowego w Niemczech - będzie film, który otrzymają na pendrivach uczestnicy projektu. W wymianie tegorocznej wzięła udział 12 osobowa grupa uczniów z  klasy II Techników - Żywienia, Hotelarstwa i Ochrony środowiska. 
 
poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | ul. Podgórna 62/U1, 70-205 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl