Realizacja projektu Geoparku powoli dobiega końca

W ostatniej fazie realizacji znajduje się obecnie projekt realizowany w ramach Programu Interreg IV A pt. "Wspólny projekt z wykorzystaniem potencjałów epoki lodowcowej dla geoturystyki w polsko-niemieckim geoparku "Kraina Polodowcowa nad Odrą". Wystawa w budynku młyna, budowa alei spacerowej i rekonstrukcja baszty w Trzcińsko- Zdroju oraz hala wystawowa w Stolzenhagen".
 
W Trzcińsku-Zdroju zakończone zostały już wszystkie prace inwestycyjne, tzn. odrestaurowanie historycznego budynku młyna, renowacja baszty i budowa ścieżki edukacyjnej nt. głazów i geoparku. Do realizacji pozostało jeszcze przygotowanie profesjonalnej wystawy geologicznej w młynie oraz działania marketingowe. Partnerzy projektu zdecydowali się również na nakręcenie filmu promującego wspólny projekt. Jego realizacją zajęła się TVP Szczecin.
 
Gmina Trzcińsko-Zdrój pełni w tym projekcie rolę Partnera Wiodącego i to ona podpisała umowę o dofinansowanie, zgodnie z którą działania po polskiej i niemieckiej stronie zostaną dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w łącznej wysokości ponad 650 tys. euro.
poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | ul. Podgórna 62/U1, 70-205 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl