Regionalne Biuro Geoparku i moryńskie mamuty zapraszają!

Projekt "Organizacja Centrów Informacyjnych oraz rozbudowa infrastruktury miejsc atrakcyjnych turystycznie w miejscowościach Ziethen i Moryń dla intensywnego wykorzystania turystycznego krajobrazów ukształtowanych przez lodowiec po obu stronach Odry (Geopark Kraina Polodowcowa nad Odrą)" jest realizowany przez Urząd Joachimsthal oraz Gminę Moryń dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Interreg IV A w wysokości 1.420.680,00 EUR.
 
Po polskiej stronie, w Moryniu, powstało Regionalne Biuro Geoparku, w którym można zapoznać się ze stałą wystawą na temat epoki lodowcowej oraz pozyskać inne informacje na temat okolicznych atrakcji i możliwości turystycznych.
 
Z kolei udając się w stronę jeziora Morzycko i promenady Wielkiego Raka, witają nas dwa mamuty naturalnej wielkości: Geosia (mama) i Morynek (synek), które są olbrzymią atrakcją dla zwiedzających, a szczególnie dla dzieci. Wzdłuż promenady usytuowane są tropy zwierząt żyjących w epoce lodowcowej wraz z informacjami na ich temat, tworząc swoistą "Aleję Gwiazd Plejstocenu".
 
Duże wrażenie robi również kamienny ogród, umiejscowiony wzdłuż miejskich murów. Oprócz wielkich głazów i tablic informacyjnych, znajduje się w nim także miejsce na ognisko oraz piaskownica, w której dzieci mogą "odkopać" ślady zwierząt żyjących w plejstocenie.
 
 
poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | Al. Wojska Polskiego 184c/15, 71-256 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl