Seminarium "Polsko - niemeickie kompetencje interkulturowe w jednostkach urzędach i działach personalnych " w dniu 20.02.2019 w Strausbergu

Czy wciąż macie Państwo trudności w efektywnej komunikacji z polskim partnerem projektu? Wiadomo, że nie łatwo jest, gdy dotyczy to zamiłowania jednego do organizacji i zasady " najpierw jedno potem drugie" a zamiłowania do improwizacji i wielozadaniowości drugiego. Gdy kompetencje zawodowe nie zawsze są decydujące , gdyż osobista symptia  również wiele znaczy lub gdy Państwa email tygodniami pozostaje bez odpowedzi.

Niemcy i Polacy są w wielu dziedzinach podobni , ale styl komunikacji jest juz różny. co w wielu sytuacjach może prowadzić do do trudności i frustracji. 

Karolina Kuszyk, certyfokowany trener w dziedzinie  kometencji kulturowych, autorka i wykładowca na Uniwersytecie Viadrina,która od 15 lat zajmuje się  treningami interkulturowymi. Pomoże ona Państwu w nazwaniu najważniejszych różnic komunikacyjnych między Polakami i Niemcami, aby wspólnie popracować nad polepszeniem komunikacji z polskimi partermi .

Jest to 2 godzinny trening interaktywny połaaczony z wykładem i elementami warszatatowymi, podczas którego uczestnicy będą aktywnie zaangażowani w rundę dyskusyjną, ćwiczenia a przede wszystkim wezmą udział w konkretnych przykładach z dnia codziennego.

 Miejsce: Stadtverwaltung Strausberg, Hegermühlenstraße 58, 15344 Strausberg, 3OG

 

data: środa  20.02.2019, godz. 10:00-12:00 

Zgłoszenia: do 4.02.2019 unter sbc@stic.de

poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | ul. Podgórna 62/U1, 70-205 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl