Spotkanie pracowników biur Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania i Kommunalgemeinschaft Pomerania e.V. w Greifswaldzie

 

24 września br. odbyła się druga część warsztatów integracyjnych polskich i niemieckich pracowników biur Euroregionu Pomerania. Spotkanie to zrealizowane zostało w ramach projektu Transcoding Pomerania INT 180, dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  w ramach Programu Interreg VA. Celem projektu jest integracja ponad granicami, podniesienie kompetencji merytorycznych i językowych pracowników biur, co przekłada się na  podnoszenie jakości współpracy wnioskodawców i beneficjentów, korzystających ze wsparcia Euroregionu Pomerania.

 

Spotkanie w Greifswaldzie rozpoczął dr Stefan Fassbinder, burmistrz Greifswaldu, który powitał gości piękną polszczyzną. Po pierwszym wspólnym zdjęciu podzieleni na mieszane grupy narodowościowe odkrywaliśmy  Greifswald. Było to spotkanie z miastem ceglanego gotyku w pigułce. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach w ogrodzie zoologicznym, który obejmuje swoją opieką tylko małe zwierzęta.

 

Kolejnym punktem programu był wspólny rejs parowcem Stubnitz po urokliwej rzece Ryck. Celem naszej wycieczki była perełka k. Greifswaldu - wioska rybacka Wieck. Spotkanie zakończyła wizyta w średniowiecznych ruinach klasztoru Eldena, w którym m.in. zorganizowano w 2000 roku Polsko-Niemiecki Festiwal Młodzieży.

 

 

 

 

 

Kolejne spotkanie integracyjne już w listopadzie, tym razem po polskiej stronie.

poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | ul. Podgórna 62/U1, 70-205 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl