Szkolenie Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży dla koordynatorów wymiany szkolnej

 
20 marca 2015 roku  w Szczecinie, w siedzibie Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania odbyło się szkolenie dla wnioskodawców Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, którego celem było przybliżenie uczestnikom Wytycznych PNWM, czyli przesłanek, które należy spełnić, by uzyskać dofinansowanie do projektów polsko-niemieckich. Było to kolejne spotkanie z koordynatorami wymian młodzieżowych. Grupa uczestników, biorąca udział w szkoleniu przyjechała  z całego województwa, m.in. ze Świnoujścia, Wolina, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Koszalina, Gryfic, Goleniowa, Barlinka i Chojny. Wielu z nich od lat prowadzi własne, udane projekty międzynarodowe, natomiast kilka osób po raz pierwszy zetknęło się z naszą organizacją, ale dla wszystkich, zarówno prowadzących spotkanie, jak i uczestników była to interesująca wymiana doświadczeń. Szkolenie zaczęło się od rundy zapoznawczej przeprowadzonej na świeżym powietrzu. Była to także okazja do obserwacji nietypowego zjawiska, jakim jest częściowe zaćmienie słońca. Wspólne doświadczenia pozwoliły przełamać pierwsze lody i dalsza część spotkania przebiegła w bardzo miłej atmosferze.
    
 Euroregion Pomerania jest jedną z największych polskich jednostek centralnych PNWM, realizującą od lat ogromną liczbę projektów młodzieżowych, głównie w terenie przygranicznym.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | ul. Podgórna 62/U1, 70-205 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl