Warsztaty euroregionów

W ramach przygotowań do wdrażania Funduszu Małych Projektów w nowej perspektywie finansowej 2014-2020, w dniach 14-15 lipca w Łagowie Lubuskim spotkali się przedstawiciele czterech euroregionów z zachodniej granicy. Gospodarzem spotkania był Euroregion „Sprewa-Nysa-Bóbr”.
 

W warsztatach udział wzięli także przedstawiciele Euroregionu Pro Europa Viadrina, Euroregionu Nysa i Euroregionu Pomerania. Nasze Stowarzyszenie reprezentowała wicedyrektor biura Irena Stróżyńska, oraz pracownicy na co dzień zajmujący się przyjmowaniem i rozliczaniem „małych projektów”: Magdalena Świst, Julia Leśniewska i Aleksandra Warska. Głównym, tematem naszego spotkania były możliwości wdrożenia uproszczonych metod rozliczania projektów FMP.
Była to także doskonała okazja do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk między pracownikami zajmującymi się wdrażaniem Funduszu Małych Projektów na całej polsko-niemieckiej granicy.
Kolejne spotkania euroregionów zaplanowano w sierpniu.

poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | Al. Wojska Polskiego 184c/15, 71-256 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl