Wizyta w Policach - hala czeka na otwarcie

29 kwietnia br. byliśmy w Policach. Celem naszej wizyty był monitoring realizacji polskiej części projektu „Rozbudowa i modernizacja transgranicznej bazy edukacyjno-sportowej w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach oraz w Niemiecko-Polskim Gimnazjum w Löcknitz” dofinansowanego ze środków Programu Interreg IV A.
W ramach projektu planowany był remont i rozbudowa szkolnego budynku B w Niemiecko-Polskim Gimnazjum w Löcknitz oraz budowa wielofunkcyjnej hali widowiskowo-sportowej wraz z zapleczem przy ZS im. I. Łukasiewicza w Policach. Cele projektu zostały niemalże w całości zrealizowane. Partner niemiecki zorganizował w ubiegłym roku uroczyste otwarcie wyremontowanego budynku. Obiekt w Policach również jest już gotowy na otwarcie. Niestety, z powodu odstępstw zbudowanej hali od projektu budowlanego pojawiły się problemy z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. W chwili obecnej trwają prace nad przygotowaniem projektu zamiennego, na podstawie którego zgoda ta będzie mogła zostać wydana. Aby ukończyć z sukcesem realizację projektu polski partner musi dopełnić jeszcze wszelkie formalności konieczne do otrzymania pozwolenia na użytkowanie, sfinalizować zaplanowane działania promocyjne oraz dokończyć rozliczanie kosztów.
 
Wszyscy czekamy na uroczystość otwarcia nowowybudowanej hali, która niewątpliwie będzie świetną bazą dla dalszego rozwoju polsko-niemieckiej współpracy partnerów projektu.
 
poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | ul. Podgórna 62/U1, 70-205 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl