Wymiana polsko-niemiecka

W Szkole Podstawowej przy ul. Rejtana w Pyrzycach w maju br. miała miejsce polsko-niemiecka wymiana młodzieży z uczniami z zaprzyjaźnionego Korbach. Współpraca obu miast i jego najmłodszych mieszkańców trwa ponad 20 lat.
 
 
Wizyta rozpoczęła się w poniedziałek 13 maja br. i trwała do niedzieli 19 maja. We wspólnych zajęciach uczestniczyło 47 uczniów obu szkół.
 
 
W czwartek 16.05.2019 r. odbyło się spotkanie wszystkich uczestników wymiany z władzami miasta. Pan Burmistrz Robert Betyna zapoznał niemiecką młodzież z polskim systemem edukacji, przedstawił również historię Pyrzyc. Okazało się, że niektórzy goście mają swoje korzenie w Pyrzycach - stąd pochodzą ich rodzice. Spotkanie zakończyło się wręczeniem pamiątkowych folderów o Pyrzycach oraz drobnych upominków.
 
 
W ciągu całego tygodnia goście poznali zabytki Pyrzyc i okolic, polskie morze, uczestniczyli w warsztatach rękodzieła artystycznego i piekli chleb w Zaborsku. W piątek odwiedzili polską szkołę i wzięli udział w zajęciach szkolnych. W programie było jeszcze zwiedzanie Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach, Krzywego Lasu w okolicach Gryfina oraz spędzanie sobotniego czasu wolnego u polskich rodzin.
 
 
W niedzielę rano w szkole nastąpiło podsumowanie spotkania oraz pożegnanie gości z Korbach.
 
 
poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | Al. Wojska Polskiego 184c/15, 71-256 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl