ZSE-H rozpoczął modernizację pracowni gastronomicznej

22 maja br. rozpoczęto prace budowlane w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu. Inwestycja jest częścią polsko – niemieckiego projektu pt. „Wykorzystanie szans europejskich - zapewnienie innowacyjnego kształcenia poprzez inwestycje w infrastrukturę w Euroregionie POMERANIA” realizowanego razem z niemieckim partnerem - Związkiem Kształcenia Zawodowego z Eberswalde.
 
Polska część projektu polega na podjęciu działań pozwalających zmienić infrastrukturę kształcenia zawodowego w regionie poprzez adaptację i przystosowanie sal edukacyjnych i pomieszczeń zaplecza magazynowego na pracownie i laboratoria przeznaczone do prowadzenia zajęć praktycznych w zakresie gastronomii uwzględniając wymogi egzaminów zawodowych.
 
W chwili obecnej trwają prace mające na celu modernizację pomieszczeń. Planowany termin zakończenia tych działań to koniec września br. Następnie zakupione zostanie pełne wyposażenie niezbędne do funkcjonowania profesjonalnej pracowni gastronomicznej. Cała inwestycja powinna zostać zakończona i rozliczona do końca bieżącego roku.
 
Polski partner na realizację zaplanowanych przez siebie działań otrzymał dofinansowanie ze środków EFRR w wysokości prawie 140 tyś. euro.  
poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | ul. Podgórna 62/U1, 70-205 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl