"Dzień Słońca" w Zalesiu

1 maja br. w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej (TOEE) w Zalesiu odbył się całodniowy piknik pod nazwą "Dzień Słońca". Impreza została zorganizowana z okazji obchodów 10-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej w ramach akcji "Dni Otwarte Funduszy Europejskich".

Przez cały dzień goście mogli korzystać z oferowanych przez TOEE atrakcji. Już przed samym wejściem do Ośrodka czekała na przybyłych niespodzianka: "zalesiowe przysmaki", czyli wafle ze słonecznikowo-miodową masą i/lub kajmakiem.

Dla najmłodszych jednym z ciekawszych punktów programu było malowanie twarzy oraz warsztaty plastyczne „Moja magiczna gwiazda”, podczas których dzieci lepiły swoje słoneczka z masy solnej lub robiły "słoneczne" wyklejanki. Pod mikroskopem z kolei można było obejrzeć „słoneczne oblicze słonecznika” czyli zarówno kwiat słonecznika, jak i jego ziarna.
 
Dla młodzieży i rodzin  przygotowana była gra terenowa „W stronę Słońca”, której uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu astronomii, w tym również wiedzą na temat Słońca.
 
Dużą popularnością cieszyły się również przeprowadzane o każdej pełnej godzinie doświadczenia chemiczne na świeżym powietrzu, polegające głównie na mniejszych bądź większych wybuchach.
 
W ciągu tylko tego jednego dnia Ośrodek w Zalesiu odwiedziło ponad 400 osób! Więcej informacji i zdjęć można znaleźć na fanpage'u TOEE na Facebooku lub na stronie internetowej http://www.toee.pl .
 
Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej powstał dzięki współpracy Gminy Police z Ogrodem Zoologicznym w Ueckermünde oraz Miastem Eggesin w ramach projektu "Życie nad Zalewem Szczecińskim i w Puszczy Wkrzańskiej - edukacja ekologiczna i historia", dofinansowanego ze środków Programu Interreg IV A w łącznej wysokości ponad 3,5 mln. euro.


poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | ul. Podgórna 62/U1, 70-205 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl