"Europa w mediach młodzieżowych". Polsko - niemiecko - hiszpański projekt młodzieżowy. Berlin 1-6.03.2014

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania wraz z bawarskim partnerem Bayerischer Jugendring oraz  Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct, współorganizuje polsko - niemiecko - hiszpański projekt dziennikarski "Europa w mediach młodzieżowych",  który odbędzie się w Berlinie w dniach od 1 do 6 marca 2014r.           
W projekcie uczestniczy 14 młodych dziennikarzy ze Szczecina, Kołobrzegu i Kalisza Pomorskiego. Są to uczniowie i studenci zachodniopomorskich szkół i uczelni wyższych, którzy udzielają się w mediach młodzieżowych. Seminarium finansowane jest z Programu Młodzież w Działaniu, Kancelarii Państwa Bawaria i Bayerischer Jugendring. Uczestnicy projektu mają zagwarantowane wyżywienie, zakwaterowanie i ubezpieczenie na czas trwania projektu, a także transport ze Szczecina do Berlina i z powrotem.

Celem seminarium jest poszerzenie wiedzy o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, informowanie w mediach młodzieżowych o zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego i podniesienie własnych umiejętności dziennikarskich uczestników projektu. 

Program seminarium przewiduje codzienne warsztaty z trenerem ds. europejskich, Thorstenem Kerlem, wizytę w placówkach o charakterze europejskim, spotkania z niemieckimi działaczami politycznymi i młodzieżowymi, a co najważniejsze, pracę dziennikarską młodzieży pod okiem niemieckich dziennikarzy. Każda z grup narodowych publikować będzie artykuły, reportaże, wywiady w językach narodowych, natomiast językiem komunikacji ma być język angielski i niemiecki. 
            Pierwsze spotkanie polskich uczestników projektu miało miejsce 25.02.2014r. w Szczecinie. Młodzież zjawiła się w komplecie i z ciekawością słuchała rad dziennikarza Kuriera Szczecińskiego, Bogdana Twardochleba, który rozbudził w niej ciekawość i apetyt na Berlin - "Wsłuchać się w puls miasta, obserwować, obserwować i ...skupić się na szczególe, który pozwoli zainteresować czytelnika". 
Zainteresowanych projektem odsyłamy na stronę internetową, poświęconą temu projektowi: www.bjr.de/themen/wahlen/europawahl-2014/europawahl-indie-jugendmedien.html
  

 poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | Al. Wojska Polskiego 184c/15, 71-256 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl