„Zachować pamięć” – program dotacyjny PNWM na wspólne projekty w miejscach pamięci terroru hitlerowskiego

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) w 2020 roku ponownie oferuje program „Zachować pamięć” – szczególny sposób dofinansowania projektów, w których historia związana ze zbrodniami narodowego socjalizmu stanowi ważny element realizowanego programu.
 
Zachęcamy do zapoznania się z opisem programu dotacyjnego „Zachować pamięć” i jego kryteriami. Szczegółowe informacje znajdą Państwo tutaj.
 
Termin zgłaszania projektów do programu „Zachować pamięć” 2020 upływa 29.02.2020 roku.
 
 
 
KAMPANIA #StolenMemory
 
Wspólnie z Arolsen Archives PNWM po raz pierwszy umożliwia polsko-niemieckim i trójstronnym grupom młodzieży udział w kampanii #StolenMemory, w ramach której młodzi ludzie będą mieli okazję analizować biografie ofiar nazistowskich prześladowań. W tym celu Arolsen Archives udostępniają dokumenty zgromadzone w swoich archiwach/zbiorach oraz ponad 3000 przedmiotów (tzw. Effekten). Dzięki udziałowi w kampanii młodzi ludzie będą mogli lepiej poznać historyczno-polityczne tło narodowego socjalizmu oraz sami staną się uczestnikami inicjatywy, której celem jest zwrot potomkom ofiar przedmiotów zrabowanych przez nazistów oraz zachowanie pamięci o ofiarach represji.
 
Szczegółowe informacje o kampanii #StolenMemory znajdą Państwo tutaj.
 
 
Zainteresowanych włączeniem kampanii #StolenMemory do planowanych projektów wymiany zapraszamy do udziału w seminarium wprowadzającym organizowanym we współpracy z Arolsen Archives i Międzynarodowym Domem Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu „Kampania #StolenMemory jako polsko-niemiecki projekt edukacyjny”, które odbędzie się w dniach 30.01.- 03.02.2020 w Oświęcimiu.
 
Szczegółowe informacje o seminarium wraz z programem znajdą Państwo tutaj.
 
Termin zgłoszeń upływa 18.12.2019 roku.

 

 


poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | Al. Wojska Polskiego 184c/15, 71-256 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl