Centrum Energii Odnawialnej w Eberswalde otwarte!

Po trwającej rok budowie w dniu 29 kwietnia br. zostało otwarte nowe centrum doradcze w zakresie energii odnawialnej w Eberswalde. Nowoczesny i dbający o ochronę klimatu budynek został utworzony na terenie Centrum Pedagogiki Leśnej – Wald-Solar-Heim.
W Centrum prezentowane są najnowocześniejsze systemy z całego spektrum energii odnawialnej, dodatkowo w połączeniu z bogatymi i atrakcyjnymi możliwościami doświadczalnymi.
 
Centrum stanowi obecnie otwarty dla obywateli punkt kontaktowy, w którym można znaleźć odpowiedzi na wszelkie pytania związane ze stosowaniem energii drzewnej, słonecznej, fotowoltaiki i innych nośników energii. Sam budynek ma charakter pasywny, a więc jest zaopatrywany w energię wyłącznie ze źródeł odnawialnych. Wszystkie zastosowane podczas budowy technologie są również prezentowane zwiedzającym.
 
Partnerzy projektu: Ośrodek Informacyjny w Zakresie Wykorzystania Drewna na Cele Energetyczne w Eberswalde oraz Powiat Koszaliński współpracują ze sobą w ramach projektu "Transgraniczna sieć na rzecz polsko-niemieckich działań informacyjnych, doradczych i edukacyjnych w zakresie powszechnego, zrównoważonego wykorzystania odnawialnych źródeł energii w Euroregionie Pomerania".
 
Po stronie polskiej w nadmorskiej miejscowości Sarbinowo powstaje obecnie centrum o podobnej działalności, którego otwarcie nastąpi w 2014 roku.
 
Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Interreg IV A w wysokości 2.730.000,00 euro.
 


poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | ul. Podgórna 62/U1, 70-205 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl