Dni Otwarte Funduszy Europejskich

W ramach organizowanych w tym roku przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju Dniach Otwartych Funduszy Europejskich (7-10 maja br.) mieszkańcy naszego regionu mogą wziąć udział w licznych imprezach prezentujących projekty zrealizowane dzięki Funduszom Europejskim. W akcji udział biorą również beneficjenci, którzy otrzymali dofinansowanie na realizację swoich przedsięwzięć z Programu Interreg IVA.

Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu zaprasza na II Dzień Słońca, podczas którego odwiedzający będą mogli wziąć udział m.in. w wędrówce "W kierunku zachodzącego Słońca" w rezerwacie Świdwie, obserwować zachodzące słońce za pomocą teleskopu lub lunety, jak również zmierzyć aktywność planety G2. Z kolei dla najmłodszych przygotowana zostanie zabawa pt."Droga mleczna" oraz warsztaty plastyczne "Nasze Słońce". Impreza odbędzie się 8 maja br. w godz. 17.00-23.00.

Z kolei Moryń zaprasza w dniach 8-10 maja br. do Geoparku. Wśród zaplanowanych atrakcji znaleźć można spacer Aleją Gwiazd Plejstocenu, zwiedzanie Kamiennego Ogrodu i stałej wystawy tematycznej "Geopark" oraz wycieczkę po Moryniu i wokół jeziora Morzycko pt. "Śladami moryńskich Legend".

Natomiast 7 maja br. od godz. 10.00 i 11.30 w Stargardzie Szczecińskim możliwe będzie bezpłatne zwiedzanie wraz z przewodnikiem wystawy stałej w Bastei: "Stargard - miejsce z historią. Stargard od czasów późnego średniowiecza do lat 20. XX wieku". Dodatkową atrakcją będzie spacer historyczny z przewodnikiem wokół zabytków znajdujących się na Starym Mieście.

Więcej informacji oraz szczegóły imprez można znaleźć na stronie www.dniotwarte.eu.  

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!

 


poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | ul. Podgórna 62/U1, 70-205 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl