Festiwal Młodzieży Euroregionu Pomerania


Po raz pierwszy Polsko-Niemiecki Festiwal Młodzieży odbył się w 1996 roku w Löcknitz. Co roku, naprzemiennie raz po stronie polskiej, a raz po niemieckiej, przez kilkanaście lat, młodzież z Euroregionu Pomerania obchodziła swoje święto.

Ideą przewodnią Festiwalu jest zacieśnianie współpracy młodzieży w rejonie przygranicznym. Impreza służy promocji współpracy polsko-niemiecko-szwedzkiej wśród młodych mieszkańców Euroregionu Pomerania, likwidowaniu wzajemnych uprzedzeń i przełamywaniu stereotypów.

Przez trzy, festiwalowe dni młodzież może zmierzyć swoje siły w sporcie, muzyce i tańcu, lepiej się poznać oraz wymienić doświadczenia. Bogaty program Festiwalu otwiera co roku przed młodzieżą wiele możliwości uczestnictwa w różnorodnych warsztatach: plastycznych, tanecznych, wokalnych, karate, aikido, rzeźbiarskich, graffiti, dziennikarskich, zajęciach plenerowych, rekreacyjno-sportowych, prowadzonych przez profesjonalistów.

Festiwal współfinansowany jest zarówno ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzież, jak i Unii Europejskiej.


poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | ul. Podgórna 62/U1, 70-205 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl