Finalne warsztaty polsko-niemieckie w teatrze w Schwedt

Dnia 15. września 2022 roku pracownicy polskiego i niemieckiego Biura Euroregionu Pomerania wraz z zaproszonymi gośćmi, wzięli udział w ostatnich już warsztatach w Uckermärkischen Bühnen Schwedt, które zrealizowano w ramach projektu „Transcoding Pomerania INT 180”. 

Gospodarzem całego wydarzenia był Ulf Parpart–Hergesell, dyrektor zarządzający, który przedstawił historię i przebieg tworzenia teatru w Schwedt. Podczas spotkania  uczestnicy warsztatów mieli okazję zwiedzić i zobaczyć pracę teatru „od kuchni”: tzn. cały proces powstawania przedstawienia od momentu tworzenia scenariusza, strojów, pracę szwalni, scenografii i prób aktorskich. Zwieńczeniem dnia była prezentacja sztuki teatralnej pt. „Geheimnis der Vier” w reżyserii Tilo Esche i Sandry Zabelt, w której to występowali zarówno niemieccy jak i polscy aktorzy. Zrealizowane spotkania w ramach „Transcodingu” pomogły zbliżyć się polskim i niemieckim pracownikom, lepiej poznać język i kulturę pogranicza – co mamy nadzieję – przełoży się na jakość współpracy z naszymi wnioskodawcami.

 

poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | ul. Podgórna 62/U1, 70-205 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl