Forest Biomass Conference 2013

W dniach 7-9.10.2013 w Pałacu Mierzęcin odbyła się konferencja na temat biomasy drzewnej pt. "Forest Biomass Conference 2013", organizowana przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, w ramach projektu dofinansowanego ze środków Programu Interreg IV A.

Celem konferencji była wymiana doświadczeń między specjalistami z zakresu biomasy drzewnej z całego świata. Jej uczestnikami byli zarówno naukowcy, jak i praktycy z wielu krajów. Ostatniego dnia spotkania uczestnicy odbyli podróż studyjną, na którą składało się m.in. zwiedzanie Puszczy Bukowej i Ogrodu Dendrologicznego w Glinnej. 

Więcej informacji na temat konferencji można znaleźć na stronie internetowej http://www.up.poznan.pl/forestbiomass/ .
 
Projekt pt. "Opracowanie transgranicznego systemu wspomagania procesów decyzyjnych dla zdalnej i modelowej oceny biomasy drzewnej w lasach obszaru wsparcia POMERANIA (ForseenPOMERANIA)" jest realizowany wspólnie przez sześciu partnerów z Polski i z Niemiec: Leśne Centrum Kompetencyjne w Eberswalde, Ministerstwo Rolnictwa, Środowiska i Ochrony Konsumentów kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie, Lasy Krajowe Meklemburgii-Pomorza Przedniego, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Szczecinie, Nadleśnictwo Drawno oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Wysokość dofinansowania dla całego projektu wynosi ponad 2,2 mln. euro.


poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | ul. Podgórna 62/U1, 70-205 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl