Giełda partnerstw – Fundusz Małych Projektów i Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Szanowni Państwo,

wielu z Państwa sygnalizuje potrzebę znalezienia partnera po polskiej lub niemieckiej stronie, by móc realizować transgraniczne projekty.
Dlatego też Stowarzyszenia tworzące Euroregion Pomerania wraz ze Wspólnym Sekretariatem Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia Pomorze-Przednie/Brandenburgia/Polska organizują giełdę partnerów wraz z możliwością uzyskania informacji na temat warunków otrzymania wsparcia finansowego z następujących źródeł:

  • Program Współpracy Interreg Meklemburgia Pomorze-Przednie/Brandenburgia/Polska
  • Fundusz Małych Projektów Program Współpracy Interreg VA Meklemburgia Pomorze-Przednie/Brandenburgia/Polska
  • Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży
  • Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.

 Tym samym chcemy wesprzeć nowe partnerstwa oraz umocnić już istniejącą współpracę pomiędzy organizacjami na obszarze wsparcia. Dodatkowo pracownicy Wspólnego Sekretariatu, Funduszu Małych Projektów i Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży, udzielać będą porad i wskazówek związanych ze składaniem wniosków i realizacją projektów.

Giełda jest częścią Konferencji Rocznej Programu Współpracy Interreg VA, która odbędzie się 23.11.2017 (czwartek) w Muzeum Pomorza w Greifswaldzie w godz. 10.00-15.30.

Podczas konferencji zamierzamy poinformować o wybranych projektach Interreg, jak również o pierwszych efektach działań. Wśród prezentowanych projektów, będą również projekty z sąsiadujących Programów na polsko-niemieckim pograniczu. Stwarza to niewątpliwie możliwość do poznania tych działań, ale również do zainicjowania działań o charakterze sieciowym i ponadprogramowym.

Uprzejmie prosimy o wypełnienie formularza i przesłanie go do dnia 13.11.2017 r. Informujemy, że ilość uczestników jest ograniczona, a uczestnictwo jest możliwe tylko z potwierdzeniem rejestracji przez WS.

Mamy nadzieję, że program konferencji spotka się z Państwa zainteresowaniem. W przypadku pytań związanych z przebiegiem samej konferencji prosimy o kontakt z wyznaczonymi osobami:

w sprawie samej konferencji pan Patrycjusz Ceran, tel. +49 39754 52926,

w sprawie giełdy kooperacyjnej dla polskich uczestników pani Aleksandra Warska (+48 91 486 29 10), a dla uczestników niemieckich pani Jolanta Grenke (+49 39754 529 14).

Jednocześnie informujemy, iż Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania zapewnia bezpłatny transport dla uczestników z polskiej części Euroregionu Pomerania (liczba miejsc jest ograniczona). Autobus wyjeżdżać będzie ze Szczecina (siedziba SGPEP), jednak dokładną jego trasę i godzinę wyjazdu podamy po otrzymaniu zgłoszeń. Osoby korzystające z naszego transportu, będą dowiezione do Greifswaldu na godz. 10.00.poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | ul. Podgórna 62/U1, 70-205 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl