Jarmark Wielkanocny- rozpoczęcie projektu " Kolorowa Aleja"

Miasto Szczecin i Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia Sp. z o.o. zapraszają wszystkich mieszkańców i oraz gości do wzięcia udziału w II juz Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się w dniach 24-25 marca 2018 w Alei Kwiatowej, w samym sercu Odrzańskeij Metropolii .

 

Historia " Kolorowej Alei" zaczeła sie w roku 2015, podczas planowania srodków w budżecie miasta w sprawie projektów  rewitalizujących aleje kwiatową. Ponad 1.000 osób było za sadzeniem w tym miejscu kwiatów, sianiem traw i zakładaniem florystycznych skwerków. W ramach spotkań z autorem projektu, ratuszowi udało się stworzyć akcję upiekszającą aleję pod nazwą " kolorowa aleja".

W ciągu ostatnich 2 lat posadzono ponad 100.000 krokusów, narcyzów, tulipanów i innych roslin cebulowych. Odbywają się tam obecnie całoroczne przedsięwzięcia artystyczno- pedagogiczne.

Mimo, iż zwycięski projekt miał otrzymać jednorazowe wsparcie finansowe z budzetu miasto, to Rada Miejska po odniesionym sukcesie uznała, iż nadal będzie finansowała te ideę.

Dwudniowy Jarmark Wielkanocny  staje się więc wydarzeniem inaugurującym okres przedsięwzięć w Alei Kwiatowej. Podczas tej imprezy można spróbować regionalnych przysmaków, zaopatrzyc się w prezenty u lokalnych artystów i rozkoszować się atmosfra zbliżających się Świąt.

W weekend przed Wielkanocą w drewnianych straganach wzdłuż Alei Kwiatowej będziemy mogli zaopatrzyc się w recznie malowane pisanki, drewniane ozdoby i rzezby, kosze wiklinowe, wianki wielkanocne, rękodzieło, wino, wyroby mięsne i nabiałowe oraz wiele innych rzeczy.

ZAPRASZAMY!

poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | ul. Podgórna 62/U1, 70-205 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl