Konferencja podsumowująca projekt "Pomorski Krajobraz Rzeczny"

W ubiegły piątek (08.02.2013) w Ratuszu w Ueckermünde odbyła się konferencja podsumowująca projekt dofinansowany ze środków Interreg IV A – "Pomorski Krajobraz Rzeczny". Partnerami realizowanego od 2010 roku projektu są: Związek Turystyczny Pomorza Przedniego w Greifswaldzie (Tourismusverband Vorpommern e.V.) oraz Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna (ZROT) w Szczecinie.

Celem projektu jest wzmocnienie turystyki aktywnej na Pomorzu Przednim i Pomorzu Zachodnim poprzez szeroko pojęte działania marketingowe. Najważniejszym, a jednocześnie najbardziej spektakularnym elementem, jest stworzenie wspólnego serwisu internetowego (www.pomorskikrajobrazrzeczny.pl), na którym znajduje się mapa, pozwalająca odnaleźć piesze, rowerowe i kajakowe szlaki turystyczne na naszym pograniczu. Dodatkowo przy poszczególnych szlakach wyświetlane są informacje np. o miejscach noclegowych, punktach gastronomicznych, czy firmach wypożyczających kajaki lub rowery.

 
Prowadzący konferencję Marco Dorka (wiceprzewodniczący Związku Turystycznego) nie krył zalet projektu, stwierdzając jednocześnie, iż "Pomorski Krajobraz Rzeczny" jest naturalną konsekwencją konieczności inwentaryzacji i oceny terenów, możliwości i pojedynczych ofert w naszym regionie, prowadzącą do stworzenia wspólnej oferty transgranicznej.
 
Z kolei Waldemar Miśko – prezes ZROT – podkreślił, iż dzięki realizowanemu projektowi, coraz więcej osób myśli o naszych terenach, rzekach, pojezierzach, lasach jako o wspólnym "Pomorzu", a nie osobno o Meklemburgii czy województwie zachodniopomorskim. Mimo że jest to wartość, której nie można zmierzyć, ma ona olbrzymie znaczenia dla rozwoju turystyki w całym naszym regionie.


poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | ul. Podgórna 62/U1, 70-205 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl