Otwarcie historycznego młyna podczas Dni Trzcińska

Podczas tegorocznych obchodów Dni Trzcińska-Zdroju, połączonych z powiatowymi obchodami Dnia Strażaka i Polsko-Niemieckim Festiwalem Kultury i Sportu, został uroczyście otwarty odrestaurowany młyn, w którym znajduje się izba pamięci, a już wkrótce powstanie również wystawa geologiczna. Sfinansowanie tej inwestycji było możliwe dzięki realizacji polsko-niemieckiego projektu, dofinansowanego ze środków Programu Interreg IV A, pt. "Wspólny projekt z wykorzystaniem potencjałów epoki lodowcowej dla geoturystyki w polsko-niemieckim geoparku "Kraina Polodowcowa nad Odrą". Wystawa w budynku młyna, budowa alei spacerowej i rekonstrukcja baszty w Trzcińsko- Zdroju oraz hala wystawowa w Stolzenhagen".

Gmina Trzcińsko-Zdrój pełni w tym projekcie rolę Partnera Wiodącego i to ona podpisała umowę o dofinansowanie, zgodnie z którą działania po polskiej i niemieckiej stronie zostaną dofinansowanie w łącznej wysokości ponad 650 tys. euro.

 


poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | ul. Podgórna 62/U1, 70-205 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl