Otwarcie wystawy "Kamień w krajobrazie i historii Trzcińska-Zdroju"

Uroczystym otwarciem wystawy pt. "Kamień w krajobrazie i historii Trzcińska-Zdroju" zakończyła się rzeczowa realizacja projektu "Wspólny projekt z wykorzystaniem potencjałów epoki lodowcowej dla geoturystyki w polsko-niemieckim geoparku "Kraina Polodowcowa nad Odrą". Wystawa w budynku młyna, budowa alei spacerowej i rekonstrukcja baszty w Trzcińsko- Zdroju oraz hala wystawowa w Stolzenhagen" po stronie polskiej.

Wystawa w odrestaurowanym historycznym budynku młyna obejmuje wiele eksponatów oraz tablice edukacyjne dotyczące przykładowo rodzajów skał, ich pochodzenia i surowców naturalnych na terenie gminy Trzcińsko-Zdrój. Ponadto na środku przestrzennej sali wystawowej znajduje się podświetlany model plastyczny okolic Trzcińka-Zdroju.

Podczas uroczystości otwarcia wystawy dużą atrakcją był wygłoszony przez dr. Andrzeja Piotrowskiego wykład o tym samym tytule: "Kamień w krajobrazie i historii Trzcińska-Zdroju". Ponadto uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć wyprodukowany w ramach polsko-niemieckiego projektu Geoparku film promujący wspólne działania.
 
Gmina Trzcińsko-Zdrój realizuje projekt wspólnie ze Stowarzyszeniem "Ogród Geologiczny e.V." w Stolzenhagen i pełni w nim rolę Partnera Wiodącego. Zgodnie z umową o dofinansowaniu wszystkie działania w ramach projektu zostaną dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w łącznej wysokości ponad 650 tys. euro.
 
 


poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | ul. Podgórna 62/U1, 70-205 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl