Pomerania apeluje o udział mieszkańców regionu w pracach nad rozkładem jazdy transgranicznych kolejowych przewozów pasażerskich na rok 2022.

 

Na stronie internetowej przedsiębiorstwa transportowego kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie www.mv-mbh.de w zakładce - SPNV rozkład jazdy 2022, znaleźć można  "Udział obywateli w tworzeniu rozkładu jazdy 2022”.

 

Dla nas, w Euroregionie Pomerania z perspektywy transgranicznej, szczególnie ważne są pociągi linii RE3 (Berlin-Pasewalk-Stralsund) oraz linii RE4 (Lubeka-Pasewalk-Stettin).

Zwłaszcza w kontekście rozbudowy linii Berlin-Angermünde-Tantow-Stettin (rozpoczęcie planowane jest na ten rok), która częściowo będzie możliwa tylko przy całkowitym zamknięciu, rozkład jazdy pociągów na stacji Pasewalk ma kluczowe znaczenie. RE3 przyjeżdża co 2 godziny zawsze minutę po odjeździe RE4 w kierunku Szczecina ze stacji Pasewalk. To "złe wyczucie czasu" jest dużym utrudnieniem, zarówno dla turystów, jak i osób dojeżdżających do granicy. Wymaga to pilnej koordynacji pomiędzy krajami związkowymi Brandenburgia i Meklemburgia-Pomorze Przednie oraz ich związkami transportowymi VMV i VBB.

 

Projekty rozkładów jazdy na potrzeby rocznego rozkładu jazdy 2022 są dostępne do wglądu na wyżej wymienionej stronie internetowej. Oczekuje się, że formularz kontaktowy do udziału społeczeństwa zostanie udostępniony od 03 marca 2021 r.

Prosimy Państwa o aktywne korzystanie z możliwości "partycypacji obywatelskiej".

poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | Al. Wojska Polskiego 184c/15, 71-256 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl