Ponad 5000 gości w Zalesiu w ciągu dwóch miesięcy!

15 listopada br. w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej (TOEE) w Zalesiu odbyła się pierwsza polsko-niemiecka konferencja pt. "Tworzenie sieci kontaktów transgranicznych do współpracy w dziedzinie edukacji i ekologii". Udział w niej wzięli m.in. przedstawiciele lokalnych władz, regionalni eksperci i reprezentanci instytucji zaangażowanych w transgraniczną edukację ekologiczno-przyrodniczą.

Celem spotkania było przede wszystkim pokazanie możliwości Ośrodka, podzielenie się sprawdzonymi praktykami i rozwiązaniami, jak i nawiązanie nowych kontaktów, umożliwiających współpracę w dziedzinie edukacji i ekologii w przyszłym okresie wsparcia.

Uczestnicy konferencji mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną TOEE w praktyce. Największe wrażenie na zwiedzających zrobiły zajęcia w laboratorium chemicznym, podczas których nie obyło się bez małych wybuchów i pożarów. Sala zjawisk atmosferycznych też z pewnością nie zostanie zapomniana - w szczególności stanowisko ukazujące burzę nad Zalesiem, czy zadanie polegające na takim zbudowaniu drewnianej wioski, aby niegroźna jej była wichura. Nietypowy pokaz fajerwerków, dodajmy – chemicznych fajerwerków, odbył się z kolei na świeżym powietrzu na zakończenie spotkania.
 
Dotychczasowa działalność TOEE ma bardzo krótką historię (otwarcie odbyło się 12 września br.), a mimo to przyniosła już nieoczekiwane efekty. W ciągu dwóch miesięcy placówkę odwiedziło ponad 5000 osób: zarówno grupy szkolne, jak i indywidualni goście z obu stron granicy. 
 
Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej powstał dzięki wsparciu projektu "Życie nad Zalewem Szczecińskim i w Puszczy Wkrzańskiej, edukacja ekologiczna i historia" z Programu Interreg IV A, a listopadowa konferencja została zrealizowana w ramach Funduszu Małych Projektów INTERREG IV A Euroregionu Pomerania.
 
 
 


poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | ul. Podgórna 62/U1, 70-205 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl