Rejestracja na Konferencję "INTERREG changes the Baltic Sea Region. Stories that inspire" została uruchomiona.

Ministerstwo Rozwoju - we współpracy z  programami INTERREG: Południowy Bałtyk, Region Morza Bałtyckiego i Centralny Bałtyk oraz z INTERACT -  zaprasza na konferencję organizowaną w ramach Polskiej Prezydencji w Radzie Państw Morza Bałtyckiego. Spotkanie odbędzie się 23-24 maja 2016 r. w Europejskim Centrum Solidarności  w Gdańsku.

Założeniem konferencji jest przedstawienie roli  programów INTERREG w rozwoju obszaru Morza Bałtyckiego. Jeżeli chcecie Państwo dowiedzieć się w jaki sposób współpraca międzynarodowa  pomaga mieszkańcom regionu wspólnie podejmować nowe wyzwania i rozwiązywać problemy, zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

Konferencja odbędzie się w języku angielskim. Podczas pierwszego dnia spotkania dostępne będzie symultaniczne tłumaczenie angielsko-polskie. 

W pierwszym dniu - 23 maja br. zaplanowano, między innymi:

  • panele tematyczne z udziałem ekspertów i beneficjentów projektów z dziedziny  środowiska, transportu, innowacji i przedsiębiorczości,
  • indywidualne rozmowy uczestników z ekspertami i działania ułatwiające spotkanie partnerów ewentualnych przyszłych projektów.

Do udziału w pierwszym dniu konferencji można zarejestrować sie tutaj.

W drugim dniu spotkania 24 maja br. zaplanowano:

  • część I – sesję szkoleniową  o tym jak przygotować dobry projekt INTERREG
  • część II – wizyta w miejscach realizacji projektów INTERREG na terenie Gdańska
  • część III – sesja programu INTERREG Południowy Bałtyk

Do udziału w drugim dniu konferencji można zarejestrować sie tutaj.

Uczestnicy konferencji będą mieli możliwość nieodpłatnego zwiedzenia ekspozycji Europejskiego Centrum Solidarności.

Potwierdzenie udziału zostanie przesłane drogą mailową pod adresem wskazanym w formularzu rejestracyjnym w ciągu kilku dni po rejestracji. Przed ostatecznym zaplanowaniem podróży prosimy poczekać na potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia. Udział w konferencji  jest bezpłatny. Organizator nie zwraca kosztów podróży i zakwaterowania.

Wstępny program spotkania

Zobacz jak dotrzeć do Europejskiego Centrum Solidarności

 

Źródło: Serwis Programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej


poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | ul. Podgórna 62/U1, 70-205 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl