Spotkanie dyrektorów biur polsko-niemieckich euroregionów

 23 lutego 2022 roku, w formie online na zaproszenie Euroregionu Pomerania spotkali się przedstawiciele polskich i niemieckich euroregionów: Sprewa-Nysa-Bóbr, Nysa, Viadrina i Pomerania.

 Tematem spotkania był Fundusz Małych Projektów Interreg VA, który znajduje się w fazie końcowej wdrażania. Najwięcej czasu zajęła nam dyskusja na temat stopnia przygotowania nowego okresu programowania Interreg VIA i pozycji Funduszu Małych Projektów w poszczególnych euroregionach. Mówiono również o uproszczonych metodach rozliczania kosztów, które będą wymagalne w przyszłym programie Interreg VIA.

Osobnym tematem były projekty ponadprogramowe, które są postulowane przez Komisję Europejską. Wśród pomysłów, które pojawiły się w trakcie dyskusji były: punkty informacji transgranicznej, polsko – niemiecki flis odrzański, polsko-niemiecki festiwal młodzieży. Po 1,5 h dyskusji obiecaliśmy sobie kolejne spotkania. 

Spotkanie odbyło się w ramach projektu INT 180 Transcoding Pomerania współfinansowanego z Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

 

 

poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | ul. Podgórna 62/U1, 70-205 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl