Szczecińskie projekty kulturalne w najnowszym numerze „Funduszy Europejskich w Polsce”

Polsko-niemiecki projekt „Razem jesteśmy silni – centralne muzea pomorskie wspólnie tworzą nowoczesne wystawy stałe promujące historię i kulturę Pomorza” oraz „Zajezdnia Sztuki” szczecińskiego Muzeum Techniki i Komunikacji znalazły się wśród projektów uznanych przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego za najlepsze przykłady przedsięwzięć dbających o kulturę i tradycję współfinansowanych z zewnętrznych środków .
W najnowszym numerze biuletynu wydawanym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego pn. „Fundusze Europejskie w Polsce” zaprezentowany został projekt „Razem jesteśmy silni” realizowany przez Muzeum Narodowe w Szczecinie oraz Pomorskie Muzeum Krajowe w Greifswaldzie ze środków polsko-niemieckiego Programu INTERREG IV A. Znalazł się on w doborowym towarzystwie innych projektów uznanych za wzorcowe przykłady działań mających na celu dbanie o kulturę i tradycję, które dofinansowane zostały przez UE ze środków programów w ramach EWT oraz EISP. Przeczytać można o nich w rozdziale „Programy EWT i EISP dbają o kulturę i tradycję“.
W tym samym numerze zauważona została także inna szczecińska inicjatywa podjęta przez Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie „Zajezdnia Sztuki”, gdzie prezentowane są muzealne środki komunikacji. Jej przykład stanął wśród innych projektów, które dzięki wsparciu środków zewnętrznych stały się ważnymi punktami na kulturalnej mapie Polski. O „Zajezdni Sztuki” i innych podobnych inicjatywach przeczytacie Państwo  w rozdziale „Koziołek i inne projekty wspierane z Norwegii i EOG”.
Najnowszy numer biuletynu „Fundusze Europejskie w Polsce” znajdziecie Państwo tutaj:
 
Wszystkie numery biuletynu dostępne są na stronie:
 


poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | ul. Podgórna 62/U1, 70-205 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl