Szkolenie. Delegowanie pracowników za granicę w UE ze szczególnym uwzględnieniem obszaru transgranicznego Polski i Niemiec.

entrum Usługowo-Doradcze w Euroregionie Pomerania zaprasza przedsiębiorców do udziału w bezpłatnym szkoleniu poświęconym delegowaniu pracowników za granicę w Unii Europejskiej. Celem szkolenia jest zapoznanie słuchaczy z formami delegowania pracowników do pracy za granicą.

Uczestnikom zostaną przybliżone prawne uwarunkowania dotyczące zatrudniania pracowników poza granicami kraju z szczególnym uwzględnieniem niemieckiego i polskiego rynku pracy. Omówione zostaną również obowiązki pracodawców w zakresie odprowadzania zaliczek na podatek oraz składek na ubezpieczenia społeczne od pracowników zatrudnionych poza granicami.

Szkolenie kierowane jest do przedsiębiorców prowadzących działalność poza granicami kraju, osób zatrudnionych w działach kadr i księgowych firm delegujących pracowników za granicę, a także do doradców podatkowych, właścicieli i pracowników biur rachunkowych.

Szkolenie organizowane jest z dofinansowaniem unijnym, w ramach projektu „Transgraniczna Sieć Centrów Usługowo-Doradczych w  Euroregionie POMERANIA wraz z Powiatem  Märkisch- Oderland”  w ramach Interregu VA.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesłanie wstępnego zgłoszenia na adres: cud@um.swinoujscie.pl. Osoba do kontaktu p. Ryszard Kneć tel. 737 198 799.

 

W przypadku małego zainteresowania ze strony przedsiębiorców szkolenie nie odbędzie się.

poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | ul. Podgórna 62/U1, 70-205 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl