Uroczyste zakończenie projektu w Świnoujściu

21 października 2013 roku w Świnoujściu odbyła się uroczystość zakończenia projektu "Morze Bałtyckie - łączące wyspy, kraje, kultury i regiony przyrodnicze - wspólny polsko-niemiecki projekt w zakresie edukacji ekologicznej".

Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz powitał przybyłych gości i wspólnie z niemieckimi partnerami przedstawił polsko-niemiecki projekt. Na zakończenie spotkania przedstawiciele miasta Świnoujście, partnerzy projektu i zaproszeni goście zwiedzili Park Zdrojowy i zainstalowane w nim w ramach projektu urządzenia na placu zabaw.

Transgraniczny projekt edukacji ekologicznej skierowany jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Jego realizacja przyczynia się do przekazania wiedzy w sposób zabawowy i interaktywny w kilku miejscach projektowych na wyspach Uznam i Wolin.
 
Rozbudowa infrastruktury dla dzieci i młodzieży, system informacyjny dla zwiedzających oraz wzajemna promocja zaangażowanych w projekt instytucji stanowią punkt ciężkości podjętych wspólnie działań.
 
Partnerami tego polsko-niemieckiego projektu są: Gmina Miasto Świnoujście – jako partner wiodący, Ośrodek Spotkań i Edukacji Młodzieży JBS Golm, Miasto Usedom i Park Natury Wyspy Uznam.

Wspólny projekt został dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg IV A. Całkowity koszt jego realizacji wyniósł ponad 1,7 mln. euro.


poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | ul. Podgórna 62/U1, 70-205 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl