Wielki Jarmark Bożonarodzeniowy 2017 w Alei Kwiatowej

We czwartek rozpocznie się pierwszy dzień II Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Zeszłoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku miasto i Żegluga Szczecińska zapowiadają, że atrakcji będzie jeszcze więcej. Czas przed Bożym Narodzeniem to idealna okazja, aby przy dźwiękach kolęd i blasku lampek skosztować regionalnych przysmaków, napić się grzanego wina i kupić świąteczne podarunki - mówi Tomasz Owsik-Kozłowski z Żeglugi Szczecińskiej, która organizuje Jarmark. Aleja Kwiatowa oraz Plac Żołnierza Polskiego wypełnione będą malowniczymi dekoracjami oraz atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Wzdłuż alei ustawione zostaną drewniane domki jarmarkowe, w których prowadzona będzie sprzedaż upominków i kulinarnych specjałów. W tym roku Szczeciński Jarmark potrwa 11 dni, od 7 do 17 grudnia. 
Kupimy tutaj m.in. smakołyki na świąteczny stół, bożonarodzeniowe ozdoby i dekoracje, prezenty dla dzieci i dorosłych, rękodzieło, naturalną, regionalną i tradycyjną żywność. Nie zabraknie też dodatkowych atrakcji, jak np. przejażdżki na weneckiej karuzeli, na którą bilet będzie kosztował złotówkę, a cały dochód zostanie przeznaczony na remont Oddziału św. Mikołaja w Szczecinie. Do tego zaplanowane są konkursy z nagrodami, animacje oraz spotkania ze św. Mikołajem i śnieżynkami. Jarmark od poniedziałku do czwartku ma być otwarty w godz. 12-20, a w piątki, soboty i niedziele od 10 do 22. Wstęp bezpłatny.


poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | ul. Podgórna 62/U1, 70-205 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl