Wielkie otwarcie w Pełczycach

Gmina Pełczyce prowadzi transgraniczną współpracę z oddaloną o blisko 300 km Gminą Grammendorf. Mimo znacznej odległości, mieszkańcy obu gmin spotykają się dość często.

Dotyczy to zarówno uczniów, strażaków, urzędników, jak i pozostałych obywateli, wspólnie świętujących różnorodne lokalne uroczystości po obu stronach granicy (Dzień Strażaka, Święto Tataraku i inne). 

W ramach ścisłej współpracy obie gminy zrealizowały dofinansowany ze środków Programu Interreg IV A w wysokości ponad 1,5 mln. euro projekt inwestycyjny. Dzięki temu 31 maja br. w Pełczycach odbyło się uroczyste otwarcie "Pełczyckiego Centrum Rekreacji i Turystyki PEŁCZANKA". W ramach przeprowadzonej inwestycji zagospodarowany został północny brzeg jeziora Duży Pełcz. Powstała nie tylko atrakcyjna plaża wraz z molo, ale i część żeglarska (slip, hangar, przyczółek pomostu pływającego), sanitariaty, budynek recepcji. Ponadto zostały zbudowane zadaszone miejsca do grillowania i wiele elementów małej architektury. Dla miłośników sportu stworzono zarówno piaszczyste, jak i trawiaste boisko do gry w siatkówkę. Zapewniony został również dogodny dojazd do Centrum i miejsca parkingowe. Wartość całej inwestycji w Pełczycach wyniosła ponad 1 mln. euro. 

Gratulujemy!


poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | ul. Podgórna 62/U1, 70-205 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl