Wspólna identyfikacja wizualna sieci Centrów Usługowo Doradczych

 Wszystko dobre, co się dobrze kończy! Wiosną 2017 r. zarząd Kommunalgemeinschaft Pomerania e.V. oraz Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania wyraziły chęć jednolitej identyfikacji wizualnej sieci Centrów Usługowo Doradczych w Niemczech i w Polsce, a poszczególne jednostki zostały poproszone o opracowanie pomysłów i projektów.

W dniu 24.11.2017 r. ostatecznie przegłosowano 2 projekty, które zostały opracowane wcześniej przez CUD w Świnoujściu i SBC w Greifswaldzie wraz z Centrum Szkolenia Zawodowego w Greifswaldzie. W ostateczności wygrał projekt greifswaldzki i natychmiast zaczął się kilkumiesięczny proces projektowania, który z powodzeniem zakończył się 7 czerwca 2018 r. prezentacją PowerPoint drukowanych szablonów dla różnych materiałów reklamowych: wizytówek, 6-stronicowej ulotek, roll-upu, notatników, materiałów piśmiennych i folderu reklamowego.

Szczególne podziękowania dla Toni Lüdtke, ucznia zawodu projektanta mediów w BBW Greifswald. W ramach projektu szkoleniowego zaprojektował logo jako znak słowno-wizerunkowy obejmujący specjalne kolory i typografię, przygotowywał zdjęcia dla mediów reklamowych, opracował wiele sugestii oraz szybko i profesjonalnie wdrażał regularne zmiany, o które prosili pracownicy Pomerani.

W dniu 07.06.2018 r. pracownik SBC Greifswald Pan Oliver Pielmann podziękował Panu Lüdtk w imieniu Kommunalgemeinschaft Pomerania e.V. i wręczył upominek w formie bonu wartościowego na zakupy.

Już od połowy lipca 2018 r. wszystkie materiały reklamowe są wykorzystywane na targach, imprezach i w komunikacji biznesowej.

W drugim kroku będą projektowane artykuły promocyjne, takie jak breloki, miarki składane, kalendarze itp. Pomysły i oferty są obecnie opracowywane. Ponadto rozpoczęto pracę nad stworzeniem struktury wspólnej strony internetowej sieci SBC-CUD, która za kilka miesięcy ma zostać uruchomiona.

 

poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | ul. Podgórna 62/U1, 70-205 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl