Zaproszenie na wykład zatytułowany: „Sąsiedztwo z historią w tle: spojrzenia przez granice”

Szanowni Państwo,

 
Kommunalgemeinschaft Pomerania e.V. oraz Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania
mają przyjemność zaprosić na wykład zatytułowany: „Sąsiedztwo z historią w tle: spojrzenia przez granice”.
Wykład przybliży nam dynamikę zmian opinii o kraju i społeczeństwie naszego sąsiada, a także stosunki polsko-niemieckie, z uwzględnieniem tła historycznego.
 

 Wykład poprowadzi dr Agnieszka Łada - wicedyrektor Niemieckiego Instytutu Spraw Polskich (Deutsches Polen-Institut) w Darmstadt (DPI). Agnieszka Łada jest współautorką kolejnej edycji Barometru Polska-Niemcy.

 
Barometr Polska –Niemcy jest reprezentatywnym badaniem opinii publicznej na temat wzajemnego postrzegania się Niemców i Polaków. Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem polskich i niemieckich instytucji: Instytutu Spraw Publicznych, Fundacji Konrada Ade-nauera w Warszawie, Niemieckiego Instytutu Spraw Polskich (Deutsches Polen-Institut) wDarmstadt i Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.  
Więcej informacji o projekcie znajdziecie Państwo na stronie https://www.barometr-polska-niemcy.pl/ . Zarówno strona internetowa, jak i publikacja "Sąsiedztwo z historią: spojrzenie przez granice" są dostępne w obu wersjach językowych  https://www.barometr-polska-niemcy.pl/pl/publikacje/sasiedztwo-z-historia-w-tle-spojrzenia-przez-granice
 
Wykład odbędzie się online w dniu 21.04.2021 w godz. 10.00-12.30. Do wzięcia udziału w wydarzeniu nie jest wymagana rejestracja. Poniżej przesyłamy link do spotkania:
 
Passcode: 917920
 
Jest to trzecie spotkanie z cyklu 4 seminariów na pograniczu, realizowanych pod wspólnym tytułem „Polacy i Niemcy – blisko czy daleko?”.
Cykl wykładów prowadzony jest w ramach projektu Transcoding Pomerania, dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg VA. 
 
Bardzo prosimy o zaznaczenie powyższej daty w swoim kalendarzu.
 
Licząc na Państwa udział
Pozostajemy z wyrazami szacunku
 
Paweł Bartnik                                  Andrea Gronwald
Dyrektor Biura                                 Dyrektor Biura
SGPEP                                            Kommunalgemeinschaft Pomerania e.V.
Iwona Kowalczyk
Kierownik Zespołu ds. PNWM
poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | Al. Wojska Polskiego 184c/15, 71-256 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl