Ułatwienia dostępu

Adres

ul. Podgórna 62/U1

70-205 Szczecin

NIP

852-23-27-365

Numer telefonu

+48 91 486 07 38

Spotkanie informacyjne dotyczące Funduszu Małych Projektów

Za nami pierwsze spotkanie informacyjne dotyczące funkcjonowania Funduszu Małych Projektów Interreg VIA w najbliższych latach.

W dniu 9 maja na zaproszenie koordynatorów projektu „Hauptamt stärkt Ehrenamt” oraz Centrum Usługowo-Doradczego Euroregionu Pomerania w Greifswaldzie, pracownicy Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania oraz Kommunalgemeinschaft Pomerania e.V. z Löcknitz, wspólnie przedstawili zasady dotyczące składania wniosków w ramach nowego FMP.

Szkolenie odbyło się w formule online i prowadzone było w dwóch językach, dla polskich i niemieckich uczestników. W spotkaniu wzięło udział ponad 50 osób reprezentujących wiele instytucji z polsko-niemieckiego pogranicza.

W obecnym kształcie FMP będzie realizowane w Programie Interreg VIA dwóch projektach. Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania w Szczecinie odpowiedzialne będzie za realizację projektów w celu „Kultura i zrównoważona turystyka“, a Kommunalgemeinschaft Pomerania e.V. z Löcknitz w celu „Wzmocnienie zaufania”. Oba biura będą obsługiwały zarówno polskich jak i niemieckich wnioskodawców.

Obecnie biura w Löcknitz i Szczecinie czekają na decyzję o zatwierdzeniu swoich projektów FMP oraz dokumentów dla wnioskodawców (wytyczne, wniosek). Po ich zatwierdzeniu możliwe będzie rozpoczęcie naboru dla wnioskodawców.

O kolejnych spotkaniach informacyjnych i szkoleniach będziemy Państwa informować.
Zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera.

Materiały ze szkolenia

Zapisz się do Newslettera

Oświadczam, że wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera Funduszu Małych Projektów Interreg VI A i proszę o jego przesłanie. Jestem świadomy, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji Newslettera.