Ułatwienia dostępu

Adres

ul. Podgórna 62/U1

70-205 Szczecin

NIP

852-23-27-365

Numer telefonu

+48 91 486 07 38

Warsztaty z wymiany międzykulturowej

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży wraz ze Stowarzyszeniem Gmin Polskich Euroregionu Pomerania i Książnicą Pomorską 31 maja 2023 r. zrealizowała w Szczecinie szkolenie pt. „Udany program polsko-niemieckiego spotkania młodzieży”. Szkolenie poprowadziła trenerka edukacji międzykulturowej Eliza Zadłużna.

W szkoleniu uczestniczyli przedstawiciele, przedszkoli, organizacji pozarządowych i w zdecydowanej większości nauczycieli szkół podstawowych i średnich.

Szkolenie miało charakter warsztatów i opierało się zarówno na wiedzy i praktyce prowadzącej, jak i doświadczeniu uczestniczących nauczycieli. Grupa pracowała nad przesłankami udanej wymiany młodzieżowej, wypracowując w mniejszych zespołach mapę dobrego projektu. Zajęcia urozmaicane były grami integracyjnymi, a każdy z elementów szkolenia kończył się analizą i refleksją uczestników.

Duże zainteresowanie wzbudziła propozycja kontraktów, zawieranych z uczestnikami wymian oraz podkreślenie świadomości procesów grupowych, zachodzących podczas spotkania międzynarodowego. Szkolenie zostało zrealizowane i sfinansowane w ramach współpracy z PNWM.

Film ze szkolenia dostępny pod linkiem https://youtu.be/htmpc1EoK_w

Zapisz się do Newslettera

Oświadczam, że wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera Funduszu Małych Projektów Interreg VI A i proszę o jego przesłanie. Jestem świadomy, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji Newslettera.