Ułatwienia dostępu

Adres

ul. Podgórna 62/U1

70-205 Szczecin

NIP

852-23-27-365

Numer telefonu

+48 91 486 07 38

Przedświąteczne spotkanie dzieci w Löckintz

7 grudnia 2023r. w Löcknitz odbyły się dwa małe polsko-niemieckie projekty. Jeden z nich był dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży, było to spotkanie przedszkolaków z PP 67 „Stokrotka” ze Szczecina i Przedszkola Kita Radnowspatzen, czyli „małe wróbelki”. Drugim projektem była wymiana sportowa uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Szczecinie, byli to trzecioklasiści z trzecią klasą Szkoły Podstawowej w Löcknitz Grundschule „Am See”. Pierwsze spotkanie szkół miało miejsce w czerwcu w Szczecinie. Były to rozgrywki sportowe i teraz była to rewizyta.

Oba projekty miały charakter spotkania przedświątecznego. Starsze dzieci po wspólnym spacerze nad jeziorem, w zimowej scenerii oraz śniadaniu, przeszły do szkoły na zawody sportowe. Przedszkolaki zostały w przedszkolu i podzieliły się na trzy polsko-niemieckie grupy, wymieniając się między sobą zadaniami. Po zapoznaniu się, ubierały wspólnie choinkę, przygotowywały wieńce adwentowe, dekorowały pierniczki, robiły kartki świąteczne. Po obiedzie odbyło się wspólne śpiewanie świątecznych piosenek oraz krótkie przedstawienie o tym, że każdy może być Świętym Mikołajem. Na koniec dzieci wymieniły się własnoręcznie przygotowanymi prezentami. To była bardzo udana wizyta, pełna świątecznych akcentów oraz serdeczności gospodarzy. Czuć już było atmosferę świąt, ale widać też było ogromną zażyłość zarówno opiekunów, jak i otwartość dzieci. Uważamy, że to bardzo udana współpraca i bardzo się cieszymy, że od przyszłego roku, takie wymiany krótkie, półdniowe, jednodniowe będą mogły być dofinansowane jak zwykłe projekty, czyli zarówno gospodarz otrzyma dofinansowanie na program, jak i gość na koszty transportu.

Zapisz się do Newslettera

Oświadczam, że wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera Funduszu Małych Projektów Interreg VI A i proszę o jego przesłanie. Jestem świadomy, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji Newslettera.