Ułatwienia dostępu

Adres

ul. Podgórna 62/U1

70-205 Szczecin

NIP

852-23-27-365

Numer telefonu

+48 91 486 07 38

Promocja turystyki rowerowej w Euroregionie Pomerania

W dniach 17-18 lutego Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego wraz z Powiatem Uckermark wspólnie zorganizowali dwudniową konferencję Polsko-Niemieckich Dni Turystyki Rowerowej. Pierwszego dnia odbyła się Konferencja branżowa na której przedstawiciele jednostek samorządowych, instytucje zarządzające drogami oraz organizacje turystyczne, dyskutowali o obecnej infrastrukturze i polityce rowerowej oraz jej przyszłości.

Drugi dzień imprezy obfitował w wiele atrakcji i wydarzeń. Na jednym z wielu stoisk prezentowaliśmy ofertę Funduszu Małych Projektów Interreg VA i możliwości dofinansowania wydarzeń związanych z turystyką rowerową w ramach CS 4.6 Kultura i Zrównoważona turystyka.

Odbyły się pokazy sprzętu oraz prezentacje rowerowych atrakcji po obu stronach granicy. Mieszkańcy pogranicza mogli za darmo oznakować rower, dokonać przeglądu lub drobnej naprawy. W sobotę dostępne były też warsztaty dla dzieci, miasteczko rowerowe, tor przeszkód, warsztaty podstawowych napraw rowerowych, warsztaty pierwszej pomocy, warsztaty zabezpieczenia roweru przed kradzieżą, symulatory rowerowe i strefa foodtrucków.

Wydarzenie było realizowane w ramach projektu „Polsko-Niemieckie Dni Turystyki Rowerowej” współfinansowanego z Funduszu Małych Projektów (FMP) w ramach Programu Współpracy Interreg VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska 2021-2027

Zapisz się do Newslettera

Oświadczam, że wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera Funduszu Małych Projektów Interreg VI A i proszę o jego przesłanie. Jestem świadomy, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji Newslettera.