Ułatwienia dostępu

Adres

ul. Podgórna 62/U1

70-205 Szczecin

NIP

852-23-27-365

Numer telefonu

+48 91 486 07 38

Polsko-niemiecki wyjazd studyjny pn. „Energia wiatrowa i słoneczna – droga ku zielonej przyszłości”

W dniach 25-26 czerwca odbył się polsko-niemiecki wyjazd studyjny pn. „Energia wiatrowa i słoneczna – droga ku zielonej przyszłości. Odnawialne źródła energii w powiecie Pomorze Przednie-Greifswald i w województwie zachodniopomorskim”. Uczestnikami wyjazdu byli zarówno przedstawiciele przedsiębiorstw, jak i administracji samorządowej.  

W ramach bogatego programu zaprezentowano przedsiębiorstwa korzystające i tworzące nowe rozwiązania technologiczne związane z fotowoltaiką, biogazem, wodorem i paliwami alternatywnymi. Odwiedzono między innymi cukrownię w Anklam, która prężnie się rozwija wykorzystując potencjał buraków cukrowych nie tylko do produkcji cukru, ale również do powstania zielonej biorafinerii. 

W Greifswaldzie uczestnicy wyjazdu zapoznali się z innowacyjnym projektem systemu napędowego jachtu opartym na amoniaku. W Lubmin odwiedzono firmę, która planuje budowę zakładu produkującego zielony wodór. Przewiduje się również stworzenie magazynu energii o dużej pojemności.  

Wyjazd studyjny miał na celu nawiązanie polsko-niemieckich kontaktów związanych z odnawialnymi źródłami energii co może przyczynić się do rozwoju gospodarczego terenu Euroregionu Pomerania.  

Przedsięwzięcie to zrealizowano w ramach projektu pn. „Sieć Informacyjno-Doradcza” ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg VIA Mecklenburg-Vorpommern/Brandenburg/Polska 2021-2027.  

Zapisz się do Newslettera

Oświadczam, że wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera Funduszu Małych Projektów Interreg VI A i proszę o jego przesłanie. Jestem świadomy, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji Newslettera.